Dopravcům chybí řidiči. Mnoho zájemců by přitom o tuto práci mělo zájem. Aktivujte si žlutý špendlík.

V září 2023 byla na Truckjobsu spuštěna nová služba Žlutý špendlík. Ta dopravním firmám umožňuje najít vážné zájemce o práci řidiče, pomoci jim s kvalifikací a zácvikem a získat tak kvalitní a spolehlivé řidiče.

Řady zájemců o práci řidiče nemají potřebné doklady a hledají firmy, které jim dokáží pomoci získat profesní průkaz, rozšířit řidičské oprávnění, případně získat potřebnou rekvalifikaci. Firmy jsou často připraveny jim pomoci, ale problém je, že o sobě vzájemně neví. Žlutý špendlík Truckjobsu to dokáže změnit.

  • Nabízíte uchazečům možnost zajištění řidičského nebo profesního průkazu?
  • Přijímáte do zaměstnání nové řidiče po rekvalifikaci?

Pokud jste odpověděli alespoň jednou ANO, pak je zde pro vás žlutý špendlík Truckjobsu.

Jak na to? Aktivujte si na Truckjobsu zápis v adresáři firem a svoji firmu označte žlutým špendlíkem. Pro uchazeče to bude signál, že nabízíte pomoc se zajištěním řidičského nebo profesního průkazu, případně rekvalifikací. Označení můžete kdykoliv vypnout. Ve svém firemním profilu napište, jaký druh pomoci nabízíte a případně na jaké druhy přepravy se specializujete, aby se Vám hlásili zájemci podle Vašich představ.

Truckjobs navštíví měsíčně více než 10 000 návštěvníků. Mnoho z nich právě tyto informace hledá!

 

ŽLUTÝ ŠPENDLÍK SI MŮŽETE AKTIVOVAT ZDE.

 

Proč Truckjobs přichází se žlutým špedlíkem?

V České republice chybí kolem 25 000 profesionálních řidičů. Firmy tak mají velký problém najít nové a schopné pracovníky. Existují přitom stovky zájemců, kteří by profesi řidiče rádi dělali, ale chybí jim k tomu jediné – získat potřebný řidičský nebo profesní průkaz.

Každý měsíc se na Truckjobs obrátí mnoho zájemců s tímto problémem. Příběhy jsou vždy stejné. Uchazeč se chce stát řidičem, ale finančně si to nemůže dovolit. Náklady na získání profesního průkazu a řidičáku se pohybují kolem 60 000 Kč. Finance se tak staly bariérou, která znemožňuje mnoha zájemcům splnit si svůj sen a stát se profesionálním řidičem.

Jistou možnost nabízí rekvalifikační kurzy přes úřady práce. K jejich zajištění ovšem zájemce potřebuje potvrzení od firmy, že jej v budoucnu zaměstná. Další možnost nabízí samotné firmy tím, že pomohou zájemci získat řidičský nebo profesní průkaz. Zájemce tak může získat snadněji a rychleji potřebnou kvalifikaci a k tomu navíc profesionální zácvik. Svůj závazek si poté u firmy takzvaně odpracuje nebo se domluví na splátkové úhradě. Truckjobs dokáže zajistit, aby o sobě tyto firmy a uchazeči vzájemně věděli.

Truck.