Mám doklady a sháním práci

ÚVOD: Chceš to zkusit jako profi řidič nebo profi řidička anebo už jezdíš a hledáš informace? Pak jsi na správné stránce!

Protože si málokdo uvědomuje, o čem je práce řidiče, a protože to všechno není jenom o řidičáku, jak by se mohlo zdát, rozhodli jsme se zaměřit na povolání řidiče z mnoha pohledů a ty nejdůležitější informace seřadit do série tematických článků. Nově zde proto nejdeš informace o tom, jak se stát řidičem, co řidič vlastně dělá, informace z praxe a vlastně vše zajímavé o této profesi. No a třeba, kdo ví, může z těchto článků vzniknout takový stručný manuál pro ty, kteří by se řízením chtěli v budoucnu také živit.

Pojďte s námi ukázat, že řidič sice těžkou práci má, ale ta i přes to všechno stojí za to.

Téma: Mám doklady, sháním práci.

Pokud vlastníte jak řidičský, tak profesní průkaz, nebudete mít v současné době nejspíše se sehnáním nového zaměstnání větší potíže. Pracovních nabídek je opravdu velké množství jak pro vnitrostátní, tak mezinárodní přepravy. Pokud jste navíc řidič zodpovědný a spolehlivý, můžete si vybírat z opravdu mnoha finančně zajímavých nabídek.

Zaměstnání najdete snadno sami.
Truckjobs.cz je specializovaný pracovní portál zaměřený pouze na pracovní pozice v dopravě a logistice, zejména pozice řidičů. Dopravní firmy tak na Truckjobs umisťují své nabídky práce, mezi nimiž si můžete vybírat ty nejlepší podle svého regionu nebo zaměření přeprav. Vybrané firmě pak můžete snadno zavolat, neboť u každé nabídky najdete i kontakty na danou firmu. Na Facebookové stránce Truckjobsu navíc najdete nejen nabídky práce, ale také největší komunitu profesionálních řidičů, se kterými můžete diskutovat a sdílet své zkušenosti.

Můžete nechat firmy, aby si našly ony Vás.
Další možností, jak získat dobrou nabídku práce je zaregistrovat se na portál Truckjobs.cz a vyplnit základní informace o tom, kde a jakou práci hledáte, jaké máte zkušenosti a kvalifikaci. Dopravní firmy Vás budou moci snadno v databázi řidičů vyhledat a samy Vám zavolat nebo napsat email a zajímavou nabídku práce Vám nabídnout. Registrovat se můžete zcela zdarma zde: TRUCKJOBS.CZ - REGISTRACE

Jde to s životopisem i bez něj.
U většiny pracovních pozic se dobrý uchazeč neobejde bez kvalitně napsaného životopisu. Co si ale budeme povídat, u pozic řidičů je zasílání životopisů spíše výjimkou a upřednostňuje se okamžitý kontakt a komunikace mezi firmou a uchazečem. Přesto existují firmy, které životopis vyžadují. Díky Truckjobsu nemusíte takové situace vůbec řešit. Pokud se na Truckjobs zaregistrujete, okamžitě si tím vytváříte svůj profesní profil, který slouží jako zjednodušený životopis. Pokud na Truckjobsu najdete zajímavou nabídku práce, můžete firmě tento životopis/profil jedním kliknutím odeslat a ta Vás bude již sama zpětně kontaktovat. Profil si můžete upravovat a doplňovat dle aktuální situace a označit si, zda momentálně hledáte nebo nehledáte zaměstnání.

Pozor na pravidelná školení!
Ikdyž v současné době nejezdíte (neživíte se jako profesionální řidič) nesmíte zapomínat na povinnosti, které se Vás stále týkají a jejichž opomenutí by mohlo do budoucna způsobit potíže, pokud byste se chtěli k profesi vrátit. Absolvování každoročního pravidelného školení je povinností každého profesionálního řidiče. Platnost Vašeho profesního průkazu je pět let, během kterých musíte absolvovat 5 ročních pravidelných školení, na základě kterých Vám poté vydají nový profesní průkaz.

Ženy řidičky jsou v kurzu
Přestože jsou úřady práce plné neúspěšných žadatelů, existuje zaměstnání, kde není problém sehnat místo a ve kterém se dají vydělat slušné peníze. Je to řidič či řidička v mezinárodní kamionové, ale i autobusové dopravě. Ano, nespletli jsme se, dnešní moderní trucky a autobusy, které po technické stránce mnohdy předbíhají osobní automobily, může stejně dobře řídit křehká dívka jako muž. Tady žádná diskriminace nepanuje.

Chceš toto téma doplnit a být tak jeho spoluautorem nebo máš jen nějaký komentář k doplnění? Napiš nám, jak a kde jsi začínal ty. Pište na tomasb@cesmad.com

Na portálu Truckjobs.cz, který je vytvořený speciálně pro řidiče, je možné najít mnoho dalších informací o povolání řidiče, nabídky zaměstnání, novinky z dopravy, případně není nic jednoduššího než nám napsat a zeptat se.

Chceš dostávat pravidelné zprávy, články a novinky? Zaregistruj se zdarma u nás na TruckJobs.cz anebo nás navštiv na Facebooku.

 

T.B.