Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Stále více řidičů hledá novou práci - získejte je pro svou firmu

Firmy, které i v současné době hledají nové řidiče to mají nyní mnohem jednodušší. Oslovte více než 3000 řidičů na Truckjobsu a přes 6000 řidičů na našem facebookovém profilu. Využít můžete inzerci vašich volných pracovních míst i databázi řidičů, kteří hledají novou práci.
Zobrazit více

Antivirus - podpora zaměstnanosti

V úterý 31. 3. 2020 vláda schválila návrh na úpravu programu Antivirus. Požádat o náhrady mezd a platů půjde jednoduše. Program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění.
Zobrazit více

Prodlužujeme platnost vystavených inzerátů na 50 dnů

Nezbytná krizová opatřená přijatá vládou ČR se promítají i do fungování trhu práce a negativně ovlivňují schopnosti firem řídit své personální aktivity a případně nabírat nové zaměstnance.
Zobrazit více

Balíček opatření na podporu dopravy schválen

Vláda dnes schválila sérii opatření směřující na podporu sektoru dopravy, na který také dopadají opatření zaváděná v souvislosti se šířením nemoci COVID-19 v Evropě. Dopravci nákladní kamionové dopravy se dočkají odkladu plateb za mýto i silniční daň. Dále se posílí investice do dopravní infrastruktury a pomoci by se měli dočkat i pendleři cestující mezi Českem a Slovenskem či Polskem.
Zobrazit více

Výkon dopravně-správních agend po dobu nouzového stavu

Ministerstvo dopravy ČR vydalo metodické stanovisko pro obecní úřady obcí s rozšířenou působností ohledně platnosti řidičských průkazů, profesních průkazů a správních řízení.
Zobrazit více

Upřesnění, kdy může být řidič v nákladní dopravě považován za pendlera.

Ministerstvo dopravy a ministerstvo vnitra vydaly stanovisko k podmínkám režimu nákladní doprava a vydefinovaly, kdy může být řidič v nákladní dopravě považován za pendlera.
Zobrazit více

Zrychlený přesun přes hranici v rámci EU - zelené trasy pro nákladní dopravu

Řidiči se na hraničních přechodech budou nově moci setkat s upravenou dopravní značkou, která vyznačuje zelené trasy pro nákladní vozidla.
Zobrazit více

Poděkování řidičům a řidičkám

Stal se z toho celonárodní kolorit. Všichni tleskají a děkují lidem v takzvané první linii. Od nejvyšších politiků až po babičku v Horní Dolní se všichni svorně klaní zdravotníkům, lékařům, sestrám, ošetřovatelkám, prodavačkám, policistům, hasičům. A samozřejmě právem, protože tito lidé si v dnešní době sahají na své úplné dno, aby zabezpečili chod společnosti.
Zobrazit více

Zaměstnávání cizinců: platnost pracovních povolení

Přinášíme informaci, jak postupovat v případě, kdy během vyhlášeného nouzového stavu skončí platnost schengenských víz udělených v souvislosti se zaměstnáním na území ČR nebo jiné pracovní povolení cizince.
Zobrazit více

Trh práce bude hledat novou rovnováhu

Epidemie koronaviru zamíchala kartami a naprosto rozmetala to, na co byli personalisté a celé firmy do této doby zvyklí. Namísto pokračujících náborů nových zaměstnanců dochází ve velkém k přeskupování pracovníků. Kde je to jen trochu možné, vítězí práce z domova pro stávajícího zaměstnavatele. Kde to možné není, dochází k přesunu lidí z paralyzovaných odvětví do oblastí méně zasažených, kterými jsou například e-shopy nebo potravinářské řetězce. Změna se projevila okamžitě také v oblasti dopravy, která funguje jako nervová síť propojující všechna jednotlivá odvětví.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

2895 Registrovaných řidičů
475 Řidičů hledá aktuálně práci
29 Aktivních inzerátů a nabídek práce
107 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook