Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Zákaz vjezdu kamionů do Prahy

Pražští radní schválili návrh zákazu vjezdu kamionů do hlavního města. O tom, jestli začne platit, rozhodne silniční úřad. Zákaz se má týkat i Jižní spojky. Ministr Ťok je proti, důsledky pro ekonomiku by podle něj byly fatální.
Zobrazit více

Vláda schválila navýšení kvót pro Režim Ukrajina

Na dvojnásobek se zvýší kapacita pro přijímání pracovních sil z Ukrajiny. Vláda rozhodla, že v rámci Režimu Ukrajina budou mít čeští zaměstnavatelé nově možnost žádat až o 20 tisíc pracovníků z Ukrajiny ročně.
Zobrazit více

Fotosoutěž o ceny

Na facebooku jsme vytvořili fotogalerii našich řidičů, do které můžete zasílat fotografie Vašich trucků, povedené snímky z Vašich cest nebo se můžete například pochlubit Vaší vytuněnou kabinou. Ukažte ostatním řidičům s čím a kam jezdíte a co vozíte. Autoři 10 fotografií, které získají do 30. června 2018 nejvíce lajků od ostatních řidičů, získají volné celovíkendové vstupenky na Evropský šampionát tahačů, který se bude konat ve dnech 1. a 2. září na autodromu v Mostě.
Zobrazit více

Stát musí zásadně změnit přístup k zimní údržbě

Na svém včerejším zasedání předsednictvo Sdružení ČESMAD BOHEMIA vyhodnotilo zcela ostudný přístup státní správy a jí podřízených organizací k zimní údržbě dálnic i komunikací nižších tříd. Stalo se tak na základě dopravní kalamity z minulého týdne, kdy 10 centimetrů meteorology předem avizovaného sněhu ochromilo na 29 hodin naši nejvytíženější dálnici D1 a bylo přímou příčinou stovek dopravních nehod i na řadě dalších míst. Podobná situace se opakuje prakticky každý rok, aniž by byl kdokoliv za podobná selhání povolán k osobní zodpovědnosti.
Zobrazit více

TRUCKJOBS.CZ v roce 2017 a co lze očekávat v novém roce 2018

Rok 2017 se vyznačoval postupně se snižující nezaměstnaností, která přidělala vrásky na čele mnoha majitelů dopravních firem a personalistů, kteří se snažili v obtížné situaci najít dobré a zodpovědné řidiče kamionů a autobusů. Tento převis poptávky nad nabídkou na trhu práce se odrazil v růstu mezd řidičů. V roce 2017 došlo ke zvýšení mezd řidičů nákladních vozidel o 10-15%, což nás opravňuje označit toto zvýšení oproti předchozím rokům za skokové. Dle posledních dat MPSV se průměrná mzda řidiče v mezinárodní kamionové dopravě pohybuje na úrovních kolem 21.500,- Kč.
Zobrazit více

Rakousko chce krátit přídavky na děti žijící jinde v EU

Strany nové rakouské vlády se dohodly na omezení vyplácení přídavků cizincům pracujícím v Rakousku na jejich děti, které žijí v jiných členských zemích EU. Návrh zákona o takzvané indexaci chtějí po výjezdním zasedání vlády, které ve čtvrtek 4.1.2018 začalo ve štýrském zámku Seggau, poslat do připomínkové řízení. Opatření by se tak samozřejmě dotklo také českých řidičů pracujících v zahraničí u rakouských a německých firem.
Zobrazit více

PF 2018

Veselé Vánoce a šťastný nový rok
Zobrazit více

Jaké změny nás čekají v roce 2018

Rok 2018 přinese balíček důležitých legislativních změn. Vybrali jsme ty, které jsou zajímavé i z pohledu dopravců.
Zobrazit více

Ocenění řidiči v roce 2017

V roce 2017 byl v ČR udělen čestný diplom IRU Diploma of Honour 118 řidičům. Všem níže uvedeným oceněným řidičům blahopřejeme. V roce 2017 byli oceněni:
Zobrazit více

Získáte ty správné řidiče nabídkou bonusů a benefitů?

Dopravní firmy se nadále potýkají s rostoucími potížemi při náboru nových řidičů. Ve snaze tyto potíže mírnit rozšiřují nabídku bonusů a benefitů. Je to ale ta správná cesta? Lze získat nabídkou benefitů ty správné řidiče? Jsou tyto benefity tím, co by mělo řidiče v pracovní inzerci nejvíce oslovit? Benefity jsou z pohledu řidičů důležité, firmy by měly ale zvážit, jaké nabídnout.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3571 Registrovaných řidičů
801 Řidičů hledá aktuálně práci
16 Aktivních inzerátů a nabídek práce
47 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook