Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Kamionová doprava se stane exkluzivní službou

Česká kamionová doprava se pomalu stává exkluzivní službou, která bude lépe placená než doposud. A to v důsledku snižujících se kapacit, které jdou na vrub především nedostatku řidičů. Vyplynulo to z jednání předsednictva Sdružení ČESMAD Bohemia, které se uskutečnilo minulý týden v Praze.
Zobrazit více

Truck Fest 2017

Sto tisíc fanoušků přilákala o prvním zářijovém víkendu na mostecký autodrom jubilejní pětadvacátá Czech Truck Prix a Truck Festival, který se konal pod záštitou Truckjobsu a Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA.
Zobrazit více

Od 1.1.2018 se zvyšuje minimální mzda

Od 1.1.2018 se zvyšuje minimální mzda v ČR na částku 12.200,- Kč. Automaticky se tak mění také nejnižší úroveň zaručené mzdy v jednotlivých skupinách prací. V případě řidičů, kteří spadají do 3. skupiny prací to od 1.1.2018 znamená minimální částku 14.900,- Kč, zatímco v letošním roce tato částka činí 13.400,- Kč a jde tedy o zvýšení o 11%.
Zobrazit více

Zájem o práci řidičů roste. Mění se však samotný přístup uchazečů k firmám a nabídkám práce.

Ačkoli se dopravní firmy stále potýkají s nedostatkem řidičů, zvyšuje se postupně zájem uchazečů o pracovní nabídky firem a roste jejich aktivita. V roce 2017 je průměrný počet zájemců o pracovní nabídky na pozice řidičů oproti roku 2015 téměř trojnásobný.
Zobrazit více

Denní návštěvnost portálu Truckjobs.cz přesáhla 1500 uživatelů.

V červenci došlo k dalšímu zvýšení návštěvnosti Truckjobsu ze strany řidičů i dopravních firem. Průměrná návštěvnost vzrostla na 1400 - 1800 uživatelů denně. Vzrůstá také počet nově registrovaných řidičů.
Zobrazit více

Dopravní nehody v roce 2016

Policie ČR šetřila dopravní nehodu každých 5,3 minuty, každých 16,1 hodin došlo na pozemních komunikacích k usmrcení osoby a každých 19,5 minuty byl zraněn účastník silničního provozu. Na každou hodinu připadá hmotná škoda ve výši 660 770,1 Kč a průměrná škoda připadající na jednu nehodu je 58 709,- Kč.
Zobrazit více

Firmy, které vám zaplatí řidičák a profesák a zaměstnají vás

Truckjobs nově spustil aplikaci, která umožňuje najít firmy, které jsou ochotny a připraveny zájemcům zaplatit z části a nebo zcela řidičák nebo profesák a nabídnout jim zaměstnání. Tento týden probíhá registrace uchazečů - řidičů, firmy se začnou do databáze registrovat od 5.6.2017. Pro koho taková aplikace je a jak jí využít se dočtete právě tady.
RSDZobrazit více

Transport show 2017 - Kopřivnice

Zveme Vás 15. června 2017 na již tradiční veletrh a výstavu dopravní techniky a služeb pro silniční dopravce, který se uskuteční na polygonu Tatra v Kopřivnici.
RSDZobrazit událost

Potřebujete najít řidiče? Zkuste je oslovit u nás.

Zveřejněním inzerátu na Truckjobsu cílíte pouze na profesionální řidiče. Navíc ještě získáváte řadu výhod oproti běžné inzerci. Víte co vše se děje po uveřejnění Vašeho inzerátu?
Zobrazit více

Staň se truckerem. Nový učební obor řidič silniční dopravy

Každý kolem sebe vidí spoustu vozidel, osobních, nákladních nebo autobusů. Každé to vozidlo odněkud někam jede, něco někomu veze. A taky ho někdo musí řídit. A řidičů poslední dobou ubývá. A co s tím?
RSDČíst dále

Truckjobs.cz v číslech

3418 Registrovaných řidičů
713 Řidičů hledá aktuálně práci
25 Aktivních inzerátů a nabídek práce
51 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook