Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Dopravní firmy bojují s nedostatkem řidičů

Pro současný pracovní trh je charakteristická disproporčnost ekonomické krize. Zatímco některá odvětví jsou silně zasažena vládními opatřeními a výrazně je postihlo nařízené uzavření, jiná odvětví, zejména logistika a průmysl, se potýkají s nedostatkem pracovníků. Přes rok trvající pandemii a rozkolísanost trhu práce se v České republice drží nezaměstnanost kolem 4 %.
Zobrazit více

V Česku chybí podle odhadů téměř 20 tisíc řidičů kamionů. Na "řidičák na kamion" přitom čeká asi 3000 lidí.

Situaci zhoršuje, že uchazeči o řidičáky nemohou kvůli zhoršené epidemické situaci k závěrečným zkouškám v autoškole. Na začátku pandemie nedostatek řidičů kamionů vykryli řidiči autobusů dálkové dopravy. Teď se ale situace zhoršila.
Zobrazit více

Z cisteren má mnoho řidičů neodůvodněné obavy. Je to ale v podstatě pohodová práce.

„K řízení mě přivedla přirozená touha a vzory. Bráchové i táta jezdili, a tak jsem se i já chtěl stát řidičem. Z toho byla přirozená cesta udělat si na učňáku řidičák a po jeho získání začít jezdit“. O řidičské profesi a o tom, jaké to je řídit opravdu velké auto jsme si povídali s řidičem firmy LAGARDE Spedition, panem Martinem Zienertem.
Zobrazit více

S Truckjobsem inzerujete nově také na Bazoši

Neustále se snažíme, abychom Vaše inzeráty dostali mezi co největší počet řidičů. Od března letošního roku jsme proto rozšířili spolupráci s inzertním portálem Bazos.cz. Inzeráty, které vystavíte na Truckjobsu se tak nově zobrazí také na tomto inzertním portálu.
Zobrazit více

Krize rozevřela nůžky. Doprava ztrácí více než před rokem.

Mzdy v odvětví doprava a skladování si dlouhodobě udržují odstup od průměrných mezd v národním hospodářství ČR. Zatímco dlouhodobý rozdíl činil zhruba 6%, na konci roku 2019 ztrácela doprava na celorepublikový průměr již 10%. Ve 4. čtvrtletí roku 2020 činil tento rozdíl již téměř 16%. Více se dozvíte v nejnovějších Indexech trhu práce, které Truckjobs.cz dnes vydal.
Zobrazit více

Pronajměte si spolehlivý tahač či návěs

Poskytujeme plný servis, pojištění vozů i silniční daň, abyste mohli své zboží dopravovat bez problémů do cíle.
Zobrazit více

Řidiči už strávili v kolonách na hranicích dva roky, covid má 0,65 procenta z nich

Oslovené české dopravní firmy (354) uvedly, že jejich řidiči strávili od pondělí do středy v kolonách před přechody dohromady 17 500 hodin, to je 730 dní. „Při ztrátě 2 000 Kč na hodinu, když kamion nejede a řidič čeká ve vozidle, to představuje 35 milionů Kč. Kdyby se do této sumy započetly i české firmy, které se nezúčastnily ankety a zahraniční dopravci, byly by ztráty v řádu vyšších stovek milionů Kč,
Zobrazit více

ČESMAD Bohemia: Německé restrikce jsou nesmyslné, řidiči nejsou riziko

Německé restrikce vůči kamionům jsou nesmyslné, řidiči nejsou rizikem. V reakci na pondělní mnohakilometrové kolony u hranic řekl mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix. Víkendové testy podle dopravců vykázaly u řidičů pozitivitu pod jedním procentem. Dopravci proto nyní usilují o navýšení testovacích kapacit u hranic, zároveň žádají vládu o řešení situace s Němci. Stát jedná o společném postupu i s okolními zeměmi.
Zobrazit více

Na Truckjobsu děláme inzerci jinak

Ihned zezačátku jsme se rozhodli vést Truckjobs jinou cestou, než se ubírají ostatní pracovní portály. Podívejte se, v čem je hlavní rozdíl a s jakými službami u nás můžete počítat.
Zobrazit více

Řidičské a profesní průkazy budou platit automaticky o deset měsíců déle

Majitelé řidičských nebo profesních průkazů, jejichž platnost v posledních týdnech vypršela nebo brzy skončí, nemusí mít obavy, že nebudou smět vyjet. Evropský parlament schválil prodloužení jejich platnosti o deset měsíců.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3042 Registrovaných řidičů
799 Řidičů hledá aktuálně práci
67 Aktivních inzerátů a nabídek práce
121 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook