Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Řidiči už strávili v kolonách na hranicích dva roky, covid má 0,65 procenta z nich

Oslovené české dopravní firmy (354) uvedly, že jejich řidiči strávili od pondělí do středy v kolonách před přechody dohromady 17 500 hodin, to je 730 dní. „Při ztrátě 2 000 Kč na hodinu, když kamion nejede a řidič čeká ve vozidle, to představuje 35 milionů Kč. Kdyby se do této sumy započetly i české firmy, které se nezúčastnily ankety a zahraniční dopravci, byly by ztráty v řádu vyšších stovek milionů Kč,
Zobrazit více

ČESMAD Bohemia: Německé restrikce jsou nesmyslné, řidiči nejsou riziko

Německé restrikce vůči kamionům jsou nesmyslné, řidiči nejsou rizikem. V reakci na pondělní mnohakilometrové kolony u hranic řekl mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix. Víkendové testy podle dopravců vykázaly u řidičů pozitivitu pod jedním procentem. Dopravci proto nyní usilují o navýšení testovacích kapacit u hranic, zároveň žádají vládu o řešení situace s Němci. Stát jedná o společném postupu i s okolními zeměmi.
Zobrazit více

Na Truckjobsu děláme inzerci jinak

Ihned zezačátku jsme se rozhodli vést Truckjobs jinou cestou, než se ubírají ostatní pracovní portály. Podívejte se, v čem je hlavní rozdíl a s jakými službami u nás můžete počítat.
Zobrazit více

Řidičské a profesní průkazy budou platit automaticky o deset měsíců déle

Majitelé řidičských nebo profesních průkazů, jejichž platnost v posledních týdnech vypršela nebo brzy skončí, nemusí mít obavy, že nebudou smět vyjet. Evropský parlament schválil prodloužení jejich platnosti o deset měsíců.
Zobrazit více

Práce v turnusech, pro někoho postrach, já bych neměnil

Co obnáší práce na kamionu v turnusech jsme se na Truckjobsu zeptali pana Zbyňka (42 let) pracujícího pro firmu BLM Trucking, kde kamion řídí již 12 let od roku 2009.
Zobrazit více

Jedeme v tom s vámi i v letošním roce

Rok 2020 se pro nás i naše dopravce stal rokem výzev, nezvyklých pracovních řešení a poučení. Přes všechna negativa, která máme s předcházejícím rokem spojena, nám ovšem přinesl i něco pozitivního. Co se práce a obchodu týká, naučil nás přemýšlet v jiných dimenzích a pracovat v odlišných podmínkách, než byly ty, na které jsme byli doposud zvyklí. Rok 2021 se zatím nezdá být příliš odlišný od roku předcházejícího, ale vstupujeme do něj více poučeni a s novými znalostmi a zkušenostmi.
Zobrazit více

Změny v systému elektronického mýtného

Rádi bychom Vás upozornili, že od nového roku, tedy od 1.1. 2021, nastanou v Systému elektronického mýtného změny, se kterými se můžete blíže seznámit na webových stránkách www.mytocz.eu.
Zobrazit více

Zvyšování bezpečnosti na silnicích je i pro dopravce důležitým tématem

„Dopravní firmy mají velký zájem na zvyšování bezpečnosti na silnicích. Zodpovídají za tisíce řidičů (v ČR je až 300 tisíc profesionálních řidičů) a chtějí, aby se dostali bezpečně a včas domů. Totéž platí samozřejmě i pro ostatní účastníky silničního provozu.“ Upozornil na to generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.
Zobrazit více

Více prostoru pro Vaší inzerci jako dárek od Truckjobsu

Truckjobs ukončuje rok malým dárkem. Až do konce letošního roku Vám ke všem objednaným inzertním balíčkům přidáme jeden inzerát navíc, zdarma jako bonus.
Zobrazit více

Francie - značení tzv. "mrtvých úhlů" na vozidle

Nová povinnost bude platná pro osobní i nákladní vozidla s celkovou povolenou hmotností nad 3,5 t od 1. ledna 2021.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3033 Registrovaných řidičů
762 Řidičů hledá aktuálně práci
54 Aktivních inzerátů a nabídek práce
104 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook