Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Téměř polovina uchazečů se bez omluvy nedostaví na pohovor

V minulých letech k tomuto jednání docházelo přibližně v jedné třetině případů, a to zejména u méně kvalifikovaných pracovních pozic. V současné době se tento společenský nešvar stává čím dál tím častější. Snižuje se nezaměstnanost, pracovních nabídek přibývá a uchazečům přestává záležet na dobrých vztazích s firmami. Personalista nebo majitel firmy si na pohovor vyhradí čas, čekají na dohodnutém místě, mají naplánované další schůzky a uchazeč se nedostaví. Tak vypadá časté porušování základních společenských pravidel v praxi.
Zobrazit více

Během července se skupina Truckjobsu rozrostla o dalších 22 000 řidičů

Truckjobs.cz, který v září 2021 oslaví 5 let své existence, dosáhl významného úspěchu. Překonal hranici 50 000 řidičů, a posílil tak svou roli dominantního pracovního portálu určeného českým dopravním firmám.
Zobrazit více

Nehodovost kamionů: mediální štvanice versus realita

V posledních letech se na sociálních sítích objevují videa vážných přestupků řidičů kamionů, která jsou následně šířena a komentována takřka všemi zpravodajskými medii. Veřejnost tak vnímá nákladní dopravu jako zlo, se kterým se musí denně setkávat na silnicích a dálnicích. Jaká je ale realita a podíl řidičů kamionů na celkové nehodovosti a počtu usmrcených osob? Pojďte se s Truckjobsem podívat na statistiky.
Zobrazit více

Změnu práce zvažuje čtvrtina zaměstnanců v autodopravě. Hlavní důvody: peníze a osobní vztahy ve firmě

Neshody na pracovišti, špatná komunikace s vedením firmy, nesoulad soukromého a pracovního života a teprve poté finanční ohodnocení. To jsou hlavní důvody, kvůli kterým zvažují řidiči změnu stávajícího zaměstnání.
Zobrazit více

10 bezpečnostních tipů, kterými by se měl řídit každý profesionální řidič

Přinášíme vám 10 nejzásadnějších bezpečnostních tipů, jak se za volantem chovat a na co si dát pozor, aby se pro vás řízení nestalo noční můrou, ale vaše práce pro vás byla příjemným koníčkem. Především ale VŽDY používejte svůj ROZUM a nenechte se svést okolím k nepředloženým reakcím!
Zobrazit více

Výběr mýta je letos rekordní. Svou roli hrají i nové sazby

Stát vybral letos od majitelů vozidel nad 3,5 tuny už 7,084 miliardy korun, v meziročním srovnání za první pololetí o 29 % více než před rokem. Za vyšší výběr může nejen zdražení mýtného zavedením nových sazeb za hluk a emise, ale i zvyšující se počet transakcí.
Zobrazit více

Zdroje jsou, problémem jsou ale zákony.

105 kilometrů nových dálnic zprovoznili nebo ještě zprovozní silničáři během současného volebního období. Zatímco ministerstvo dopravy pokládá čísla za úspěch, podle části opozice ale současné tempo výstavby dostatečné není a stát by měl v budování přidat.
Zobrazit více

Zaměřeno na řidiče. Průzkum výdělků řidičů MKD v jednotlivých krajích ČR.

TruckJobs přináší unikátní průzkum nabízených měsíčních výdělků u profese řidič mezinárodní kamionové dopravy v jednotlivých krajích ČR.
Zobrazit více

Indexy trhu práce v dopravě

Pokračující pokles počtu zaměstnanců v sektoru doprava a skladování a mírný nárůst mezd. Přinášíme Vám aktuální Indexy trhu práce v dopravě 2021. (Zkrácená čtvrtletní verze).
Zobrazit více

Senát vrátil návrh, který má nařídit vzdálenost při předjíždění cyklistů

Senátoři se rozhodli vrátit do Sněmovny návrh zákona, podle nějž by řidič musel při předjíždění míjet cyklistu nejméně ve vzdálenosti 1,5 metru, a kde je povolena rychlost 30 kilometrů za hodinu, nejméně vzdálenost jednoho metru. Navrhují změkčení sankcí. Poslanci budou muset o návrhu hlasovat znovu.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3053 Registrovaných řidičů
841 Řidičů hledá aktuálně práci
55 Aktivních inzerátů a nabídek práce
120 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook