Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Místo kamionů často jezdí přecpané dodávky, policie se na ně nyní zaměří

Policie si chce posvítit na přetížené dodávky na českých silnicích a zpřísnit postihy, které by kromě řidičů nově měly dopadnout i na dopravní společnosti. Lehká nákladní vozidla do 3,5 tuny totiž stále častěji suplují nákladní automobily. Laicky řečeno, firmy místo jednoho kamionu pošlou zboží třemi přeplněnými dodávkami.
Zobrazit více

Indexace, aneb omezení přídavků na děti zaměstnanců, kteří pracují v Rakousku.

Vláda Sebastiana Kurze ve středu splnila svůj slib a do parlamentu poslala návrh zákona, který omezuje přídavky na děti, které se vyplácejí do jiných zemí EU. Takzvaná indexace má platit od roku 2019 a týká se i řidičů.
Zobrazit více

Změny v režimu Ukrajina

Dovolujeme si Vás informovat, že vláda České republiky schválila navýšení roční kvóty z 10 tisíc pracovních sil z Ukrajiny na dvojnásobek. Zároveň do konce měsíce dubna budou personálně posíleny příslušné úřady, což by mělo přinést další zkrácení čekacích lhůt pro vydávání zaměstnaneckých karet.
Zobrazit více

Stanovisko k nelegálnímu zaměstnávání/vysílání cizinců

Z dosavadní kontrolní praxe při zaměstnávání zahraničních pracovníků vyplývají jednoznačné poznatky o častém zneužívání práva volného pohybu služeb s cílem obcházet povinné povolování zaměstnání občanů třetích států v ČR. V zájmu informování našich dopravců proto přinášíme následující stanovisko.
Zobrazit více

Vyhodnocení soutěže pro řidiče

Dva měsíce mohli řidiči posílat fotografie svých trucků do soutěže Truckjobsu a hlasovat pro ty nejhezčí z nich. Dnes přinášíme výsledky soutěže a představujeme 10 vítězných fotografií, jejichž autoři získávají jako cenu celovíkendové vstupenky na na letošní ročník Czech Truck Prix, který se bude konat ve dnech 1. a 2. září na autodromu v Mostě.
Zobrazit více

Atraktivnější propagace firem na truckjobsu

Truckjobs v posledních únorových dnech představil novou službu, která ještě více dopravním firmám usnadní vyhledávání nových řidičů a hlavně podpoří jejich vlastní propagaci. Novinka, kterou si zatím odzkoušeli někteří dopravci, se dle jejich vyjádření ukázala jako přínosná a přesně zacílená na profesionální řidiče.
Zobrazit více

Spolupráce s Truckjobsem nám za měsíc přinesla 5 nových řidičů

Jak dopravní firmy řeší současný nedostatek řidičů? Jakými způsoby je vyhledávají a co nového je naučil a přinesl portál Truckjobs.cz? Na tyto otázky zná odpověď personalistika a specialistka marketingu Klára Ožďanová ze společnosti Inex Spedition.
Zobrazit více

Zákaz vjezdu kamionů do Prahy

Pražští radní schválili návrh zákazu vjezdu kamionů do hlavního města. O tom, jestli začne platit, rozhodne silniční úřad. Zákaz se má týkat i Jižní spojky. Ministr Ťok je proti, důsledky pro ekonomiku by podle něj byly fatální.
Zobrazit více

Vláda schválila navýšení kvót pro Režim Ukrajina

Na dvojnásobek se zvýší kapacita pro přijímání pracovních sil z Ukrajiny. Vláda rozhodla, že v rámci Režimu Ukrajina budou mít čeští zaměstnavatelé nově možnost žádat až o 20 tisíc pracovníků z Ukrajiny ročně.
Zobrazit více

Fotosoutěž o ceny

Na facebooku jsme vytvořili fotogalerii našich řidičů, do které můžete zasílat fotografie Vašich trucků, povedené snímky z Vašich cest nebo se můžete například pochlubit Vaší vytuněnou kabinou. Ukažte ostatním řidičům s čím a kam jezdíte a co vozíte. Autoři 10 fotografií, které získají do 30. června 2018 nejvíce lajků od ostatních řidičů, získají volné celovíkendové vstupenky na Evropský šampionát tahačů, který se bude konat ve dnech 1. a 2. září na autodromu v Mostě.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3653 Registrovaných řidičů
859 Řidičů hledá aktuálně práci
23 Aktivních inzerátů a nabídek práce
57 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook