Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Pracovní trh v dopravě na prahu roku 2020

Rostoucí mzdy, nezaměstnanost pod svou přirozenou mírou, větší důraz na uspokojování vlastních potřeb na úkor práce ze strany řidičů. Na druhé straně nárůst počtu mladých řidičů, rostoucí množství zaměstnaných cizinců u tuzemských dopravců a nové trendy, které ovlivnily nábory zaměstnanců. Co vše přinesl rok 2019?
Zobrazit více

Řidiči nákladních vozidel 17.800 Kč, řidiči autobusů 21.700 Kč. Navrhované sazby minimálních zaručených mezd pro rok 2020.

O dalších 1250 korun měsíčně stoupne pro příští rok minimální mzda. Odměna za práci by tak v roce 2020 neměla být nižší než 14 600 korun za měsíc (při pracovní době 40 hodin týdně) nebo 87,30 Kč za hodinu. Počítá s tím návrh, který dokončilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Během prosince ho ještě musí potvrdit vláda, mělo by jít ovšem jen o formalitu. V návrhu jsou uvedeny následující minimální zaručené mzdy pro řidiče nákladních vozidel a autobusů.
Zobrazit více

Jak se nám podařilo oslovit 20 tisíc řidičů.

Firma Flor - Expess - Kadaň, s.r.o. je dlouhodobým partnerem Truckjobsu. Je důležitým partnerem projektu výchovy mladých řidičů, na Truckjobsu inzeruje své volné pracovní pozice, publikuje PR články a představuje řidičům svůj vozový park. V současné době se firmě povedl mistrovský kousek, kdy inzercí oslovila více než 20 000 řidičů.
Zobrazit více

Online aukce nákladních a užitkových vozů

Věděli jste, že v online aukci výhodně pořídíte nejen osobní vozy, ale i mnohoúčelové vozy, minibusy a pickupy? V článku představíme ty nejoblíbenější.
Zobrazit více

650 registrovaných dopravců a každý měsíc více než 10.000 řidičů.

Truckjobs.cz se může radovat z dosažení dalšího významného milníku. V minulých dnech jsme překročili hranici 650 registrovaných dopravních firem a více než 10.000 řidičů, kteří každý měsíc portál navštíví. Děkujeme Vám.
Zobrazit více

Čtyři trestné body, pokuta 5000. Připravovaná změna bodového systému má zpřísnit trest za držení telefonu při řízení

Statistiky ministerstva dopravy ukazují, že stále více českých řidičů při jízdě v autě telefonuje, „esemeskuje“ nebo si vyřizuje emaily. Za první pololetí letošního roku rozdali policisté za manipulaci s telefonem v autě téměř 32 tisíc pokut, což je zhruba o 4000 víc, než bylo ve stejném období loni. I manipulace s telefonem během stání na semaforu se považuje za dopravní přestupek.
Zobrazit více

Kamiony na koleje? Tratě jsou přetíženy a na hraně své únosnosti.

Počet dopravců na české železnici neustále roste. Kapacita tratí je přetížena a na hranici své únosnosti. Také to zaznělo na pondělním Žofínském fóru, které bylo věnováno současnosti i budoucnosti železniční osobní a nákladní dopravy v ČR.
Zobrazit více

Na hranicích hrozí od prosince několik kilometrů dlouhé kolony

Důvodem je skutečnost, že především malé dopravní firmy odkládají registraci do nového mýtného systému. Bez registrace a nové palubní jednotky ale nebudou moci od 1. prosince vyjet na české dálnice.
Zobrazit více

Letos u dálnic vznikne 207 parkovacích míst pro kamiony

V letošním roce by mělo v Česku u dálnic vzniknout 207 nových parkovacích míst pro kamiony. V dalších dvou letech by pak mělo přibýt dalších 300 míst.
O tématu se dočtete více zde

Inzerce / Poptávka: firma hledá dlouhodobý pronájem hlídaného areálu.

Region: Východní část Prahy (Horní Počernice, Malešice a okolí)
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

2893 Registrovaných řidičů
419 Řidičů hledá aktuálně práci
15 Aktivních inzerátů a nabídek práce
103 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook