Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Státy EU schválily emisní reformu i omezení prodeje klasických aut od roku 2035

V roce 2035 nekončí prodej aut se spalovacími motory, auta dál, pokud budou mít čisté alternativní palivo, mohou být prodávána.
Zobrazit více

Poptávka po zaměstnání (Brno a okolí)

Automechanik + řidič vyprošťovacího speciálu 8x8 v Brně a okolí hledá vhodné zaměstnání. Řidičský průkaz kategorie: A, B, C, D, CE, DE, T + všechny profesní průkazy. Více informací a kontakt v přiloženém životopisu. V případě Vašeho zájmu prosím neváhejte uchazeče kontaktovat.
Zobrazit více

Nedostatek řidičů se dále rychle prohlubuje.

80 000 řidičů chybí v Německu. 1,8 milionu řidičů potřebují v Číně. Méně než 3 % řidičů náklaďáků jsou ženy. 6 % řidičů je mladších 25 let, zatímco starších 55 let je více než třetina... Každoroční průzkum IRU (Mezinárodní unie silniční dopravy) týkající se nedostatku řidičů ukazuje, že neobsazených míst řidičů nákladních vozidel i autobusů po celém světě stále přibývá alarmujícím tempem. Zajímavé výsledky průzkumu IRU najdete v tomto článku.
Zobrazit více

Od 1. července 2022 se rozšiřuje síť zpoplatněných komunikací mýtem o některé silnice I. třídy

Výběr mýtného pro nákladní automobily v květnu vzrostl o deset procent. Dopravci na něm zaplatili 1,3 miliardy korun. Od začátku července se pak zpoplatnění mýtným rozšíří na další silnice I. třídy.
Zobrazit více

Aktuálně: Dočasné kontroly na vnitřních hranicích Německa

Z důvodu konání summitu zemí G7 v Bavorsku nařídilo německé ministerstvo vnitra zavedení zvýšené bezpečnostní situace na vnitřních hranicích.
Zobrazit více

Navzdory současným ekonomickým potížím plánuje většina firem nabírat nové zaměstnance.

Čeští zaměstnavatelé plánují i ve třetím čtvrtletí letošního roku mnohem více nabírat zaměstnance než propouštět. Optimismus na trhu práce je rekordní. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti Manpower mezi 515 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v ČR, jehož výsledky dnes firma zveřejnila na tiskové konferenci.
Zobrazit více

Probíhá kontrolní dopravní akce. Policisté kontrolují řidiče nákladních vozidel z autobusů i s pomocí dronů.

V rámci týdenní celorepublikové bezpečnostní akce se policisté mimo jiné zaměřují na dodržování předpisů stanovených pro nákladní dopravu, používání pásů, nevěnování se řízení nebo nedovolené předjíždění.
Zobrazit více

Za odmítnutí dechové zkoušky drakonické tresty

Ministerstvo dopravy plánuje přísněji postihovat odmítnutí dechové zkoušky i nepředložení řidičského průkazu při nehodě. Zatímco nyní hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun, podle některých expertů by se měli řidiči pod vlivem postihovat stejně, jako by jim byla v krvi zjištěna maximální hodnota alkoholu. Léta chystanou změnu bodového systému i se zpřísněním nyní resort dopravy dolaďuje a vládě ji plánuje předložit na podzim.
Zobrazit více

Snížila se daň u paliv, některé čerpací stanice už mění ceny

Spotřební daň z nafty a benzinu se od středy snížila do konce září o 1,50 koruny na litr. Ministerstvo financí už dříve uvedlo, že ceny u čerpacích stanic by tak mohly klesnout až o 1,80 koruny na litr. Z litru benzinu se dosud odváděla daň 12,84 koruny a u nafty 9,95 koruny.
Zobrazit více

"Stále jsou řidiči, kteří za 40 tisíc ráno ani nevstanou z postele." 6 let provozu pracovního portálu TRUCKJOBS.CZ.

TRUCKJOBS.CZ je největší tuzemský pracovní a informační portál, zaměřený čistě na oblast dopravy. Svým dosahem dokáže oslovit více než 50 000 řidičů, což je téměř polovina všech profesionálních řidičů v České republice. Aktivně je na něm registrováno více než 1100 tuzemských dopravních společností. Přesně před šesti lety zahajoval svou činnost takzvaně od nuly. O tom, jakých bylo těchto 6 let pro dopravce, řidiče a samotný Truckjobs.cz, jsme si povídali s Tomášem Bicerou, ředitelem společnosti ISD ČESMAD BOHEMIA, která tento portál provozuje.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3029 Registrovaných řidičů
987 Řidičů hledá aktuálně práci
75 Aktivních inzerátů a nabídek práce
124 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook