Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Na Truckjobsu děláme inzerci jinak

Ihned zezačátku jsme se rozhodli vést Truckjobs jinou cestou, než se ubírají ostatní pracovní portály. Podívejte se, v čem je hlavní rozdíl a s jakými službami u nás můžete počítat.
Zobrazit více

Obce blokují budování odpočívek pro kamiony

Ředitelství silnic a dálnic se nedaří naplňovat ambiciózní plán na budování nových parkovacích míst pro kamiony kolem dálnic. "V devíti případech z deseti naráží ŘSD na totální odpor obcí, ačkoli parkoviště má být třeba několik kilometrů od obydlené oblasti" říká vedoucí odboru správy dálnic ŘSD Jan Hoření.
Zobrazit více

Indexy trhu práce v dopravě 2020

Pokles počtu zaměstnanců, snižování mezd, ale i nižší mzdové očekávání ze strany řidičů. Přinášíme Vám aktuální Indexy trhu práce v dopravě za 1. pololetí roku 2020.
Zobrazit více

Jaký je současný stav prací na D1?

Letošní práce na D1 pomalu spějí ke svému konci a od září začne docházet k otevírání rekonstruovaných úseků, aby byla D1 v listopadu již plně průjezdná. Podívejte se, kdy dojde k jejich zprovoznění.
Zobrazit více

Na dálnicích až 140 km/h, za odmítnutí dýchnout až 75 tisíc Kč

Vláda tento týden schválila novelu zákona o pozemních komunikacích, která přinese řadu novinek do hodnocení řidičských přestupků. Zároveň umožní zvýšit maximální rychlost na nových dálnicích až na 140 kilometrů v hodině.
Zobrazit více

Vláda plánuje snížit daň z příjmů. O kolik byste si polepšili?

Vláda chystá plán výraznějšího snížení daní. V současné době se odvádí daň 15 procent ze superhrubé mzdy (hrubé mzdy navýšené o odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění). Efektivní zdanění je tak zhruba 20,1 procenta. Vláda nyní navrhuje daň příjmu snížit na 15 procent z hrubé mzdy.
Zobrazit více

Proč u nás nefunguje vysokorychlostní vážení

Vysokorychlostní váhy na kontrolu přetížených vozidel na českých dálnicích neplní svůj účel. Ani rok po instalaci první ze tří vah nedostali řidiči žádné pokuty. Pověřeným úřadům totiž nechodí data od ministerstva dopravy. Nevejdou se jim do datových schránek.
Zobrazit více

Je léto vhodným obdobím pro přípravu nebo realizaci náborů nových zaměstnanců?

Léto se na první pohled nezdá být pro hledání nových zaměstnanců tím nejvhodnějším obdobím. Často to vypadá tak, že mnoho firem přes léto ubralo plyn, zaměstnanci si vybírají dovolenou a uchazeči se budou raději věnovat jiným věcem, než jsou pohovory. Jenže dovolená nedovolená, právě během léta si většina firem připravuje nábory řidičů na místa, která bude nutné obsadit s příchodem podzimu. Personalisté tento trend potvrzují. Uchazeči mají navíc více prostoru i času ke zvažování pracovních nabídek a jejich procházení.
Zobrazit více

Balíček mobility schválen - dobrá zpráva pro dopravce i řidiče

Evropský parlament ve čtvrtek přijal několik let vyjednávaná nová pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě. Takzvaný silniční balíček zavádí příznivější pracovní podmínky a zároveň přísnější kontrolu bezpečné jízdy. Dopravci rovněž nebudou muset platit řidičům různé mzdy podle pravidel států, jimiž pouze projíždějí.
Zobrazit více

Covid zamíchal kartami na trhu práce

Celosvětová pandemie nového koronaviru citelně ovlivnila svět logistiky. Mnohým českým autodopravcům zasadila nepříjemný úder, zatímco jiní měli větší štěstí a pocítili její důsledky pouze zprostředkovaně. O tom, jakým způsobem ovlivnila tato krize český trh práce, jsme si po více než čtvrt roce od vyhlášení nouzového stavu povídali s Tomášem Bicerou z portálu Truckjobs.cz.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3014 Registrovaných řidičů
649 Řidičů hledá aktuálně práci
51 Aktivních inzerátů a nabídek práce
110 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook