Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Nové otázky v autoškolách.Uchazeči o řidičský průkaz budou poprvé řešit i videa

Ministerstvo dopravy, Asociace autoškol a policie představily tento týden novou sadu otázek pro uchazeče o řidičské oprávnění. Zaměřují se především na řešení situací na křižovatkách či za snížené viditelnosti. Novinkou jsou videa, která budou v testech použita vůbec poprvé.
Zobrazit více

Výběr mýta na rekordu. Stát loni vybral na mýtném přes 14 miliard korun.

Na výnosu se zhruba stejným dílem podílejí tuzemští i zahraniční dopravci. Drtivá většina přitom připadá na dálnice.
Zobrazit více

Klíčové profese budou moci karanténu trávit v zaměstnání. Nejspíše včetně řidičů.

Doprava bude patřit mezi profese, na které se bude vztahovat takzvaná pracovní karanténa. Co to bude znamenat?
Zobrazit více

KRÁTKÉ FIREMNÍ MEDAILONKY JAKO ZPŮSOB PŘEDSTAVENÍ VAŠÍ FIRMY MEZI ŘIDIČI.

Představte si, že v průběhu roku hledáte nové řidiče, ale vyjma samotné pracovní nabídky o vás řidiči vlastně vůbec nic neví. Je tak nižší pravděpodobnost, že budou na nabídku reagovat. Našim klientům, kteří využívají inzerci na Truckjobsu jsme se rozhodli v této věci pomoci.
Zobrazit více

Velká Británie zavádí od 1. ledna 2022 hraniční kontroly pro zboží

K 1. 1. 2022 Spojené království obnovuje celní kontroly přímo na hranicích, to znamená, že nebude možné projet přístavem se zbožím, pokud zboží nebude v přístavu celně odbaveno nebo pokud daný dopravce nebude nasměrován do vnitrozemského celního pracoviště (IBF) k příslušným kontrolám.
Zobrazit více

V Polsku rekordně padají ceny benzínu a nafty, může za to opatření vlády.

V Polsku v posledních dnech výrazně klesají ceny benzínu a nafty. Může za to opatření tamní vlády, která snížila daň z pohonných hmot na minimální úroveň povolenou v Evropské unii. Řidiči už teď natankují za hranicemi minimálně o čtyři koruny levněji.
Zobrazit více

Týden otevírání nových dálnic

Česká dálniční síť se tento týden rozroste o téměř 40 nových kilometrů. Od středy do pátku se uskuteční tři stříhací ceremoniály na třech dálnicích. Dovětkem pak bude pondělní zprovoznění obchvatu Chrudimi na I/37.
Zobrazit více

Jak inzerovat nabídky práce během svátků

Období po vánočních svátcích a přelom nového roku se každoročně nese v duchu zvýšené návštěvnosti sociálních sítí a pracovních portálů. Řidiči tráví čas doma, a to většinou na internetu. Firmám, které toto zajímavé období chtějí využít pro publikování svých pracovních nabídek, aby si s předstihem zajistili nové řidiče pro nový rok, přinášíme informace, jak tuto možnost využít.
Zobrazit více

Řidiči kamionů by ve výjimečných situacích nemuseli dodržovat přestávky

Ministerstvo dopravy bude moci ve výjimečných situacích povolit řidičům v nákladní dopravě, aby mohli po určitých úsecích silnic jezdit i bez dodržování požadavků na přestávky v jízdě nebo odpočinek. Důvodem bude moci být například podstatné zhoršení sjízdnosti dané silnice, úplné přerušení sjízdnosti, případně ochrana života, majetku a zdraví. Počítá s tím vládní novela zákona o silničním provozu, kterou dostali k projednání poslanci a která zavádí takzvaný balíček mobility. Balíček loni schválil Evropský parlament a upravuje pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě.
Zobrazit více

Proč je prosinec překvapivě ideálním měsícem pro nábor zaměstnanců?

Ačkoli to tak nemusí na první pohled vypadat, většina zkušených personalistů se shodne na tom, že prosinec je z pohledu náboru nových zaměstnanců překvapivě zajímavým měsícem. Firmy mají možnost se zaměřit na selektivní nábor, který cílí na ty uchazeče, kteří jsou běžně během roku příliš vytíženi na to, aby reagovali na různé pracovní nabídky a telefonáty. Poněkud klidnější prosinec otevírá možnost, jak právě tyto uchazeče oslovit a připravit si tak půdo na následující rok.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3049 Registrovaných řidičů
931 Řidičů hledá aktuálně práci
49 Aktivních inzerátů a nabídek práce
119 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook