Z tisku

Vyberte jeden nebo více krajů
 • Zlínský kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Vysočina
 • Pardubický kraj
 • Královehradecký kraj
 • Jihočeský kraj
 • Hlavní město Praha
 • Středočeský kraj
 • Liberecký kraj
 • Plzeňský kraj
 • Ústecký kraj
 • Karlovarský kraj

Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Po čipech dochází i hořčík. Čína drasticky omezila jeho dodávky

Po nedostatku čipů se evropský autoprůmysl potýká s další ránou. Čína postupně omezuje dodávky hořčíku, materiálu, který se používá pro výrobu hliníkových slitin, ze kterých se běžně vyrábí konstrukce automobilů.
Zobrazit více

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue

Zní to jako poplašná zpráva, ale odborníci před tímto problémem varují. Do seznamu toho, co všechno v automobilovém průmyslu chybí, se nyní zařazuje ještě jedna surovina – AdBlue, nebo-li syntetická močovina, která je nenahraditelnou přísadou moderních dieselů splňujících emisní normu Euro 5 a výše. Bez ní prostě dané vozy nepojedou, elektronika řídící jednotky to nedovolí.
Zobrazit více

Tisková zpráva - Tvrdá opatření v Itálii i pro české kamiony

Od zítřka 15. října budou muset v Itálii všichni zaměstnanci prokazovat svou bezinfekčnost, aby jim byl umožněn přístup do areálů firem. Platí to bohužel i pro místa nakládky a vykládky kamionů, a tedy pro všechny jejich řidiče. Mezinárodní doprava postižená skokovým navýšením nákladů, nedostatkem řidičů a snížením efektivity v důsledku zhroucení dodavatelsko-odběratelských vztahů je tak postavena před další nepříjemný problém.
Zobrazit více

Jak jste spokojeni se svou prací? Přinášíme průběžné výsledky probíhající ankety

Tématem číslo 1 letošního roku je nedostatek pracovníků ve všech odvětvích a samozřejmě nedostatek řidičů. V naší anketě jsme se vás, řidičů, zeptali, zda jste nebo nejste spokojeni se svou prací, nebo jestli v současné době žádnou práci nemáte a hledáte jí. Pokud ve své současné práci spokojeni nejste, můžete nám také psát důvody, proč tomu tak je.
Zobrazit více

Co možná nevíte o budované D4 "Via Salis"

Stavba dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla zahájena v červnu a začíná být znatelná v krajině. Název projektu D4 „Via Salis“ odkazuje na středověkou spojnici mezi Příbramí a Pískem, která bývala rušnou obchodní cestou. Například ve 14. století byl na Solné stezce provoz již tak velký, že její části nechal Karel IV. vydláždit.
Zobrazit více

Evropský parlament jedná snížení rychlosti v obytných zónách plošně na 30 km/h.

Omezení rychlosti na 30 km/h v obytných zónách a nulovou toleranci k řízení pod vlivem alkoholu si přeje Evropský parlament (EP). Tato a další doporučení Evropské komise jsou reakcí na fakt, že se v EU v posledních letech nedaří výrazněji snižovat počty úmrtí na silnicích. Usnesení prošlo bez podpory většiny českých europoslanců. Proti jich hlasovalo deset, další dva se zdrželi.
Zobrazit více

Německo se potýká s dramatickým prohloubením nedostatku profesionálních řidičů

Německu hrozí za dva až tři roky podobný kolaps nabídky jako v Anglii. Jsou o tom přesvědčeni odpovědní pracovníci Spolkového svazu silniční dopravy, logistiky a likvidace (BGL). Podle BGL již nyní chybí přibližně 60 000 až 80 000 profesionálních řidičů. Kromě toho každý rok odchází do důchodu přibližně 30 000 řidičů. Na druhou stranu je v této profesi jen asi 17 000 nováčků.
Zobrazit více

Benzín a řidiči nejsou kvůli brexitu, uznal britský ministr. Pomozte si sami, zní z Evropy.

Velkou Británii trápí nedostatek pohonných hmot. Zemi chybí řidiči nákladních vozidel, z nichž mnozí byli ze zemí Evropské unie a kvůli brexitu museli odejít. Evropští odboráři říkají, že v unijních státech už není o práci za kanálem La Manche zájem. Ministr dopravy Grant Shapps připustil, že situaci způsobil brexit.
Zobrazit více

Rekonstrukce D1 je (téměř) u konce. Poslední omezení zmizí v sobotu 2. října.

Poslední práce probíhají na třech úsecích, na čtvrtém firma Eurovia opravuje reklamované vady. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) potvrdilo, že všechna omezení zmizí nejpozději v sobotu 2. října 2021. Od příštího roku je ovšem nutné počítat s novými omezeními.
Zobrazit více

Česmad: Na některých úsecích cyklistu nelze s velkým vozidlem podle nového zákona předjet

Čeští řidiči budou muset od ledna více dbát na to, s jakým odstupem předjíždějí cyklisty. Sněmovna tento týden definitivně schválila novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která nařizuje odstup 1,5 metru, v oblastech s omezením rychlosti do 30 km/h bude stačit metr.
Zobrazit více

Truckjobs.cz v číslech

3054 Registrovaných řidičů
884 Řidičů hledá aktuálně práci
75 Aktivních inzerátů a nabídek práce
148 Aktivních firem hledajících řidiče

Pracujte s truckjobs.cz pravidelně,
nejen v momentě, kdy nemáte práci.
Vyplatí se to!

Přihlásit se
Přihlásit přes Facebook