Dopravní soutěž Automobileum 2017 - Hradec Králové

Ve dnech 17. a 18. května 2017 se v Hradci Králové uskutečnila celorepubliková dopravní soutěž pro žáky středních škol. Konkurence byla opravdu silná. Všechny kraje, mimo Hlavního města Prahy, vyslaly výběrové týmy ze svých škol. Zlatá medaile v letošním roce putuje do Královéhradeckého kraje.

Účastníci museli prokázat nejen teoretické znalosti, ale zejména praktické dovednosti. První den řešili dopravní testové otázky a čichem, zrakem a hmatem poznávali provozní kapaliny. Po náročné první části soutěže byl pro žáky všech škol připraven doprovodný program. O jedinečný zážitek se postaralo nové moderní digitální planetárium a hradecké aquacentrum.

Druhý den soutěžící strávili na polygonu S-drive. Zde bylo připraveno sedm praktických disciplín. Žáci měli za úkol podélně zaparkovat na vyznačeném místě, vyměnit všechna kola na osobním automobilu, prokázat své schopnosti při řízení automobilu v nízké rychlosti. Na kluzné ploše pak museli prokázat svou zručnost v ovládání automobilu ve slalomu mezi kuželi i v zatáčce. Jejich řidičské umění prověřilo ovládání nákladního automobilu ve vyznačené dráze. Pro odlehčení byl připraven závod v jízdě na koloběžce. U všech disciplín byla hodnocena nejen kvalita, ale zejména rychlost provedení úkolu.
Po celé dva dny panovala mezi soutěžícími a organizátory výborná nálada, která spolu se slunečným počasím vytvářela neopakovatelnou atmosféru AUTOMOBILEA 2017.

Na projektu se podílely Královéhradecký kraj a město Hradec Králové, dále firmy S-drive, ČESMAD BOHEMIA, TROTINA Auto, CDS NÁCHOD, Šmídl, CZ – Eko, CS CARGO, ARRIVA a PAP Trutnov. Také díky nim sklidil letošní ročník mnoho kladných ohlasů. Všichni zúčastnění si mimo hodnotných darů od sponzorů odvezli nezapomenutelné zážitky.

Věříme, že naše SOŠ a SOU Vocelova letošním ročníkem obnovila tradici této atraktivní soutěže po pětileté odmlce.

 

Ing. Lukáš Nepokoj a kolektiv učitelů ŠOŠ a SOU Vocelova