Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Jak se nám podařilo oslovit 20 tisíc řidičů.

Firma Flor - Expess - Kadaň, s.r.o. je dlouhodobým partnerem Truckjobsu. Je důležitým partnerem projektu výchovy mladých řidičů, na Truckjobsu inzeruje své volné pracovní pozice, publikuje PR články a představuje řidičům svůj vozový park. V současné době se firmě povedl mistrovský kousek, kdy inzercí oslovila více než 20 000 řidičů.

O tom, jaké bylo podnikání v dopravě v devadesátých letech a kam se od té doby posunula firma Flor Express Kadaň, jsme již psali v jednom z minulých článků. V rozhovoru s majitelem firmy panem Miroslavem Kostolným starším jsme představili společnost, která ihned zezačátku vsadila na mladé řidiče, které si sama vychovala, a v současné době zaměstnává více než 110 řidičů, z nichž více než polovina u firmy pracuje deset a více let. Doba se však mění a i společnost s takto stabilním kolektivem je nucena občas vyhledávat nové řidiče pro obnovu kolektivu nebo obsazení nových vozů.

Po zkušenostech s hledáním řidičů vsadila firma na filozofii, že nejen svým zaměstnancům, ale všem uchazečům je třeba být nablízku. Stala se partnerem portálu Truckjobs, na kterém dle potřeby inzeruje své volné pracovní pozice, a v čase, kdy má všechny vozy obsazeny, se snaží být na Truckjobsu mezi řidiči vidět. K tomu účelu jí výborně slouží zápis ve vyhledávači firem, PR články o firmě nebo fotogalerie nově zakoupených vozidel.

To přináší své plody. Řidiči o firmě ví a mohou sledovat, jak se jí daří. Jakmile pak firma oznámí, že hledá nové řidiče, je již na poloviční cestě k úspěchu. Není tak překvapením, že se společnosti podařilo svým jedním inzerátem během jednoho týdne oslovit více než 20 000 řidičů. Reálným výsledkem bylo několik desítek telefonátů s dotazy na danou pozici.

Miroslav Kostoloný mladší, manažer dopravy, situaci líčí slovy: „V současné době mám domluvených pár pohovorů a už podle telefonu vypadají zájemci velmi nadějně. Tím, že jsme v inzerci uvedli konkrétní oblast, odkud zaměstnance hledáme, tak jich sice volá méně než v případě minulého inzerátu (to mi jednu dobu nepřestal zvonit telefon), ale zato jsou to lidé opravdu z okolí. Uvidíme, jak to půjde dál, ale rozhodně s touto návštěvností inzerce počítám, že nebude problém najít opravdové šoféry a ještě si mezi nimi vybrat.“

Staňte se také partnerem Truckjobsu a využijte některý z inzertních balíčků - ZDE

Truck.