Mám doklady, sháním práci

Chcete to zkusit jako řidič či řidička z povolání? Pak jste na správné stránce!

Jak mám napsat kvalitní životopis?

Napsat kvalitní životopis je stále pro mnoho uchazečů velkým oříškem. Životopis by neměl být dlouhý, měl by ovšem obsahovat všechny podstatné informace a současně by měl být přehledný.

Abychom tuto práci profesionálním řidičům ulehčili, vytvořili jsme na portálu www.truckjobs.cz zdarma registraci, jejímž vyplněním vytvoříte přehledný životopis, v němž se potenciální zaměstnavatel z řad dopravních firem lehce zorientuje.

Pokud si poté na Truckjobsu vyberete některou z pracovních nabídek a klinete na odpovědní formulář, dopravce automaticky obdrží tento Váš životopis a po jeho zvážení Vás následně může lehce kontaktovat a oslovit.

Musím absolvovat pravidelná školení, ikdyž se v současné době neživím jako řidič?

Ikdyž v současné době nejezdíte (neživíte se jako profesionální řidič) nesmíte zapomínat na povinnosti, které se Vás stále týkají a jejichž opomenutí by mohlo do budoucna způsobit potíže, pokud byste se chtěli k profesi vrátit.

Absolvování každoročního pravidelného školení je povinností každého profesionálního řidiče. Platnost Vašeho profesního průkazu je pět let, během kterých musíte absolvovat 5 ročních pravidelných školení, na základě kterých Vám poté vydají nový profesní průkaz.

Kde najdu všechny aktuální pracovní nabídky?

Pracovní nabídky od dopravních firem jsou pravidelně zveřejňovány v sekci Pro řidiče.

Nejjednodušeji mohou na tyto pracovní nabídky reagovat registrovaní řidiči, kteří jedním kliknutím na vybranou pracovní pozici odešlou firmě svůj vlastní životopis, na základě kterého je poté příslušná firma sama osloví. Registrace je zdarma.

Přestože jsou úřady práce plné neúspěšných žadatelů, existuje zaměstnání, kde není problém sehnat místo a ve kterém se dají vydělat slušné peníze. Je to řidič či řidička v mezinárodní kamionové, ale i autobusové dopravě. Ano, nespletli jsme se, dnešní moderní trucky a autobusy, které po technické stránce mnohdy předbíhají osobní automobily, může stejně dobře řídit křehká dívka jako muž. Tady žádná diskriminace nepanuje.

Pomůžeme Vám se získáním místa u některé z našich členských dopravních firem. Obraťte se na nás s jakýmikoliv dotazy na tel: 241 040 125 nebo e-mail: info@isdcb.cz, případně se zaregistrujte na TruckJobs.cz.