Mírný optimismus dopravců. Propouštět řidiče bude v příštím roce přibližně pětina firem.

Většina dopravních firem v České republice plánuje v příštím roce udržet stávající počet svých řidičů, případně nabírat řidiče nové. Vyplývá to z průzkumu, který na reprezentativním vzorku tuzemských dopravců provedl pracovní a informační portál Truckjobs.cz.

Mezinárodní kamionová doprava

36 % oslovených dopravních firem uvedlo, že budou v roce 2024 nabírat nové řidiče. Většina, plných 47 % firem plánuje udržet stávající počty svých řidičů a 17 % firem uvedlo, že v roce 2024 nejspíše sníží počty svých řidičů.

Vnitrostátní kamionová doprava

25 % oslovených dopravních firem uvedlo, že budou v roce 2024 nabírat nové řidiče. Většina, plných 60 % firem plánuje udržet stávající počty svých řidičů a 15 % firem uvedlo, že v roce 2024 nejspíše sníží počty svých řidičů.

Řidičů je nedostatek, náborové procesy se prodlužují.

Globálním problémem je nedostatek kvalifikované pracovní síly. Jen v České republice chybí v současné době přes 20 000 řidičů kamionové dopravy a přibližně 5 000 řidičů autobusů. Firmy tak musí počítat s prodloužením doby, během které dokáží nové řidiče najít, tak i s vyššími finančními náklady, které je nutné na nalezení nových zaměstnanců vynaložit.

ZAPOJIT SE DO ANKETY MŮŽETE DO 30.11.2023 - ZDE

Truckjobs.cz