Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Poděkování řidičům a řidičkám

Stal se z toho celonárodní kolorit. Všichni tleskají a děkují lidem v takzvané první linii. Od nejvyšších politiků až po babičku v Horní Dolní se všichni svorně klaní zdravotníkům, lékařům, sestrám, ošetřovatelkám, prodavačkám, policistům, hasičům. A samozřejmě právem, protože tito lidé si v dnešní době sahají na své úplné dno, aby zabezpečili chod společnosti.

Politici se ochotně vezou na této vlně a neopomenou jedinou příležitost, jak těmto lidem poděkovat a získat tak další důležité body. Krize přece jednou skončí, přijdou volby a body se přetaví v politický úspěch.


Jedno mi tu ale chybí.

Zatím jsem neslyšel z úst ani jednoho politika poděkování těm, kteří v té takzvané první linii nadále křižují celou epidemií zasaženou Evropu, aby si všichni ostatní mohli koupit potraviny,  aby bylo v obchodech všechno zboží, které lidé hromadně kupují. a aby se nějak mohli dostat do zaměstnání.

Chybí mi poděkování řidičům, kteří s rizikem vstupují do oblastí, kam již nikdo jiný ani nesmí a mnohdy jsou nuceni tak činit s minimem ochranných pomůcek, neboť ti, kteří sbírají politické body nejsou schopni jich zajistit dostatek a přitom si na tiskových konferencích sami kryjí ústa těmi nejdokonalejšími respirátory, které v republice jsou. 

Chybí mi poděkování řidičům, na které se společnost naučila dívat spatra a nejčastěji jim jen spílají, že zabírají místo na dálnicích, když oni zrovna potřebují jet na chatu.

Chybí mi poděkování řidičům, kteří zde stejně jako zdravotníci, policisté a hasiči zajišťují elementární potřeby, nutné pro chod společnosti, ale na rozdíl od nich nejsou tak vidět a nevezou se na vlně popularity.

Společnost automaticky očekává, že si v obchodech v březnu koupí exotické ovoce, banány a zralou zeleninu. Společnost očekává, že jsou obchody plné zboží. Společnost ovšem jaksi zapomíná na ty, kteří tyto obchody tímto zbožím naplní.


Takže až zase jednou pojedete na chalupu a budete mít pocit, že Vám někdo ve velkém náklaďáku upírá právo tam být o půl hodiny dřív, tak si vzpomeňte, že ten kamion řídí někdo, díky komu jste se i v době krize mohli doma najíst, dostat do práce a poděkujte mu, stejně jako tomu činím nyní já.
Řidiči, děkujeme vám.

Tomáš Bicera
Truckjobs.cz

Truck.