Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Proč je prosinec překvapivě ideálním měsícem pro nábor zaměstnanců?

Ačkoli to tak nemusí na první pohled vypadat, většina zkušených personalistů se shodne na tom, že prosinec je z pohledu náboru nových zaměstnanců překvapivě zajímavým měsícem. Firmy mají možnost se zaměřit na selektivní nábor, který cílí na ty uchazeče, kteří jsou běžně během roku příliš vytíženi na to, aby reagovali na různé pracovní nabídky a telefonáty. Poněkud klidnější prosinec otevírá možnost, jak právě tyto uchazeče oslovit a připravit si tak půdo na následující rok.

Mnoho firem utlumuje nábor. Vzniká tak prostor na trhu.
Vaše pracovní nabídky tak budou v prosinci lépe vidět. Využijte pracovní servery a sociální sítě. Myslete na to, že řada konkurenčních náborářů je na dovolené nebo čeká se zahájením náborových aktivit až na leden.

Většina firem nevidí potenciál týdne mezi Štědrým dnem a Silvestrem
V tomto období mnohé firmy zavírají provoz a většina lidí si snaží vzít volno. Právě proto jde o ideální období pro oslovení těch uchazečů, kteří mají nyní čas na to, aby se pracovními nabídkami zaobírali.

Nejlepší pracovníci pracují i na konci roku
I v tomto období zůstávají aktivní a hledají si smysluplnou činnost, i když ve firmě prakticky již nemají do konce roku co dělat. Oslovíte-li je tedy v prosinci, máte výrazně vyšší šanci, že vám odpoví.

Pravděpodobnost, že oslovíte uchazeče na internetu a portálech je vyšší
V prosinci mají lidé obvykle více volného času, a proto jsou aktivnější na sociálních sítích. Vaše nabídky práce tak dokáží oslovit i ty uchazeče, kteří jinak v průběhu roku nebývají na síti tak aktivní.

HR News