Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Současná situace nahrává firmám, které hledají nové řidiče

Registrace nových řidičů na Truckjobsu vzrostly v dubnu o 20 %. Průměrná návštěvnost portálu se v dubnu zvýšila na 10.471 řidičů za měsíc. Čísla naznačují, že dopravní firmy přistoupily v dubnu k masivnějšímu propouštění zaměstnanců. Mnohé však stále jedou na plný výkon.

Krize způsobená příchodem nového koronaviru a vládní opatření, která prakticky na dva měsíce zastavila společnost a ekonomiku, spustily propouštění řidičů u mnoha tuzemských dopravních firem. Zatímco březen se stále nesl v duchu vyčkávání, jak se situace vyvine a firmy ponechávaly své zaměstnance doma, duben již přinesl jasné zprávy o propouštění řidičů, které pokračuje přes částečné oživení ekonomiky doposud. Dopravní firmy se rozdělily na tři pomyslné skupiny.  V jedné se nabírá a doplňují se stavy řidičů, druhá je stále ve stavu vyčkávání a ve třetí se propouští.

 

Prodloužená inzerce přinesla výsledky.


Hned v prvních dnech po vyhlášení nouzového stavu a přijetí tvrdých opatření ze strany vlády bylo zřejmé, že dopravní firmy budou potřebovat více času na zajištění náborů nových řidičů. Truckjobs proto ihned 17. března prodloužil dobu platnosti všech inzerátů ze 30 na 50 dnů. Dopravci tak získali delší čas nutný na to, aby oslovili a našli vhodné řidiče, přestože byl zájem o osobní pohovory ze strany uchazečů znatelně nižší. Od firem jsme obdrželi mnoho kladných ohlasů, a proto bylo toto opatření prodlouženo až do 30. dubna.


Současná situace nahrává dopravcům, kteří hledají nové řidiče.


Ačkoli se na první pohled může jevit současný stav jako krizový, existuje mnoho dopravních firem, které jedou na plný výkon, a dokonce rozšiřují svůj vozový park. Mnoho dalších se rozhodlo doplnit či obměnit stavy svých zaměstnanců na základě hlubšího auditu nebo na základě výkonnostních parametrů. Všem těmto firmám nyní hraje do karet zvýšený zájem uchazečů o nalezení nového zaměstnání


Truckjobs opět přichází s pomocí.


Obměna nebo doplnění stavu zaměstnanců je pro každou firmu běh na delší trať a jen málokdy se povede nalézt dostatečný počet řidičů během jedné měsíční inzerce. Pro každou firmu to proto znamená nutnost vyhledávat řidiče opakovaně, mnohdy v průběhu celého roku. Protože jsme si této skutečnosti vědomi, připravili jsme pro dopravce sadu cenově zvýhodněných balíčků inzerce, která umožní vyhledávat řidiče kdykoli je budete zrovna potřebovat. Zatímco za jednorázový inzerát zaplatíte 3.000 korun, u zvýhodněného balíčku se můžete pohybovat již od 1.800 korun za jeden inzerát. Můžete si tak dovolit inzerovat i více pozic najednou. Věříme, že i toto opatření přispěje mnoha firmám k nalezení řidičů, které potřebují.

Objednat si cenově zvýhodněný balíček inzerce můžete ZDE

Truck.