Středisko praktického vyučování v Novém Bydžově-Švarcava bylo slavnostně otevřeno

V úterý 15. října 2019 se po krátkém zkušebním provozu slavnostně otevřelo středisko praktického vyučování v Novém Bydžově-Švarcava, kde najdou skvělé podmínky pro výuku technické obory Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov.

V rámci střediska je vyučován odborný výcvik a dále odborný segment teoretického vyučování pro obor středního vzdělání s výučním listem Autoelektrikář a pro obor nástavbového studia s maturitní zkouškou Provozní technika.


Středisko slavnostně otevřeli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová, člen Rady Královéhradeckého kraje Václav Řehoř a starostové měst Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov Miroslav Uchytil a Pavel Louda.


Celému setkání byli dále přítomni zástupci dodavatelů celé investiční akce, vedení odboru školství Královéhradeckého kraje, zástupci profesních partnerů školy, někteří ředitelé středních a základních škol regionu, prezident SAČR Ing. Josef Lhoták, vedení regionální oblasti ČESMAD BOHEMIA a další hosté.
Akce se odehrála ve velmi příjemné atmosféře a všem přítomným byly představeny všechny prostory střediska, které bylo kompletně zrekonstruováno a nabízí v současné době nadstandardní podmínky pro výuku a vzdělávání.


"Myslím, že vnější i vnitřní pohled na středisko nabízí skutečně to, co jsme si kdysi předsevzali. Podmínky pro žáky a učitele šly zde o několik pater nahoru", řekl závěrem zástupce ředitele pro praktické vyučování SŠTŘ Karel Průcha.