Truck Fest 2017

Sto tisíc fanoušků přilákala o prvním zářijovém víkendu na mostecký autodrom jubilejní pětadvacátá Czech Truck Prix a Truck Festival, který se konal pod záštitou Truckjobsu a Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA.

První zářijový víkend letošního roku se nesl v duchu jubilejního 25. ročníku závodů evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, který se konal na mosteckém Autodromu. Přes počáteční hrozby deště se počasí na celý víkend umoudřilo, a tak si na místo konání našlo cestu na sto tisíc diváků. Novinkou letošního ročníku bylo konání Truck Festivalu pod společnou záštitou Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA z. s. a dopravních firem z Ústeckého kraje.

Návštěvníci se na stánku ČESMAD BOHEMIA a Truckjobsu mohli mezi jednotlivými závody seznámit s prací profesionálních řidičů, se současnými trendy v dopravě nebo využít zdarma pracovněprávní poradenství, včetně nabídky volných pracovních míst či školení. Zúčastněné dopravní firmy během akce představily široké spektrum nákladních vozidel, včetně ukázky upevňování nákladu či práce autojeřábu. Zástupci firem pak byli osobně připraveni zodpovědět dotazy návštěvníků.

Součástí Truck Festivalu byla také Monster Truck Show. Představení, při němž terénní auta namontovaná na podvozky s obřími pneumatikami drtí koly osobní auta. Adrenalinový zážitek znásobily i honičky v autech, salta, projíždění ohněm, jízda po dvou kolech či smyky. Nechyběla ani sobotní a nedělní spanilá jízda kamionů, které se zúčastnily nejen tradiční americké trucky a historická vozidla, ale také současné tahače, včetně vozidel zúčastněných dopravců.

Perličkou na konci celé akce bylo zažehnutí ohně pod kotlem stařičké Škody Sentinel, která se vyráběla mezi lety 1924 až 1935. Po více než dvouhodinové přípravě vedoucí k nastartování tohoto náklaďáku se poté mohl tento stařičký parní dříč připojit k současným moderním tahačům a za obrovského zájmu široké veřejnosti ukončilo toto defilé nákladních vozů velmi podařenou víkendovou akci.

T.B.