Vzdělávání a informace

Představení projektu Co se stalo Co se chystá Z tisku Praxe a stáže Zahraniční pracovníci

Týden otevírání nových dálnic

Česká dálniční síť se tento týden rozroste o téměř 40 nových kilometrů. Od středy do pátku se uskuteční tři stříhací ceremoniály na třech dálnicích. Dovětkem pak bude pondělní zprovoznění obchvatu Chrudimi na I/37.

Slavnostní stříhání pásky se odehraje na dálnicích D35, D7 a D11 a silnici I/37.

Slavnostní stříhání pásky se odehraje na dálnicích D35, D7 a D11. Jako první se řidičům otevře ve středu 15. prosince téměř 13 kilometrů na D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy v Pardubickém kraji. Den poté (16. prosince) bude zprovozněn obchvat Panenského Týnce v Ústeckém kraji na D7. Vrchol střihacího maratonu se pak odehraje 17. prosince na D11 v Královéhradeckém kraji, kde se současně otevřou hned dva navazující úseky: Hradec Králové – Smiřice a Smiřice – Jaroměř (dohromady jde o 22,5 kilometru). Už v srpnu se otevřel obchvat Lubence na D6 a v říjnu obchvat Otrokovic na D55.

V pondělí 20. prosince Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) téměř přesně po dvou letech od zahájení výstavby otevře 4,5 kilometru dlouhý obchvat Chrudimi na silnici I/37. Ten má výrazně odlehčit městům Chrudim a Slatiňany od tranzitní dopravy.

Česká dálniční síť měří zhruba 1 350 kilometrů.

Truck.